JADWIGA KRAKÓW - strona nieoficjalna

Dom Dziecka Sieborowice

TRENING W DOMU DZIECKA NA KAZIMIERZU

27.08.2013

W ostatnim tygodniu wakacji trenerzy włoscy Silvio Guareschi i Lorenzo Forneris przeprowadzili trening z wychowankami domu dziecka na Kazimierzu. Asystował trener "Jadwigi" Rafał Kluska, który cały rok systematycznie prowadzi zajęcia piłkarskie z dziećmi w tym ośrodku. Prowadzi tutaj również ćwiczenia gimnastyki korekcyjnej.  Podziękowania dla dzieci za wspaniałą postawę na treningu i widoczną poprawę zachowania od kiedy utworzono tutaj drużynę Inter Campus i zajęcia prowadzą trenerzy z Włoch oraz z "Jadwigi" - Witold Nowak i Rafał Kluska.

TRENING W DOMU DZIECKA W SIEBOROWICACH

26.08.2013

Z końcem sierpnia do domu dziecka w Sieborowicach zawitali trenerzy INter Campus Mediolan - Silvio Guareschi i Lorenzo Forneris. Przeprowadzili z dziećmi (dziewczęta i chłopcy) interesujący trening w asyście trener Eweliny Kurek z PKS "Jadwiga", która przez cały rok dawała swój czas, serce i umiejętności dla wychowujących się tutaj w nieco odmiennych warunkach dzieci.

MIKOŁAJ I WIGILIA W DOMU DZIECKA

14.12.2012

Na przedświątecznym spotkaniu w Domu Dziecka w Sieborowicach dzieci zaprezentowały  podczas Jasełek swoje wspaniałe zdolności wokalne i teatralne. Następnie obdarowane zostały przez Inter Campus nowymi strojami piłkarskimi Interu Mediolan oraz słodyczami. Na spotkaniu obecna była trener Ewelina Kurek prowadząca tu na codzień treningi dwa razy w tygodniu - na boisku lub na sali w szkole w Więcławicach oraz na miejscu w domu dziecka. Prezenty wręczyli koordynator projektu Pan Aleksander Kawiorski oraz Dyrektor domu Pan Konrad Urbańczyk. Życzymy wszystkim młodym sportowcom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2013.

Drużyna Inter Campus w Domu Dziecka w Sieborowicach

07.09.2012

Od września 2012 treningi w domu dziecka w Sieborowicach prowadzi Pani Ewelina Kurek - piłkarka nożna Ekstraligi Kobiet. Od października oprócz treningów piłki nożnej, Pani Ewelina będzie prowadziła zajęcia z gimnastyki korekcyjnej i zajęcia fitness - na dobrze wyposażonej siłowni w domu dziecka. Od listopada do naszej dyspozycji na treningi będzie sala sportowa w szkole w Więcławicach nieodpłatnie - podziękowania dla Pana Dyrektora mgra Piotra Augustynka. Warto zauważyć, że patronką szkoły w Więcławicach - identycznie jak naszej Parafii i klubu - jest św. Jadwiga Królowa. Kilka dziewcząt z Sieborowic dojeżdża do Krakowa na treningi i mecze III Ligi Kobiet, w której bierze udział kobieca drużyna "Jadwigi". Są to Małgosia, Justyna, Kamila i Ala. Szczególne podziękowania za otwartość, zaangażowanie i pomoc w realizacji projektu Inter Campus składamy na ręce Pana Dyrektora Konrada Urbańczyka oraz grupy oddanych sprawie wychowawców Domu Dziecka w Sieborowicach.

Małgosia, Justyna i Kamila - pierwszy mecz w III Lidze Kobiet przeciwko AZS UJ II.

27.07.2012

W lipcu 2012 dom dziecka odwiedzili Włosi z Inter Campus: Christian Valerio, Paola Balconi i Roberto Picardi. Z grupką dzieci (część przebywała na wakacjach) przeprowadzili trening piłkarski. Po treningu Włosi zostali zaproszeni do domu gdzie dzieci zamieszkują i tam ugoszczeni obiadem przygotowanym przez wychowanków DD. Natomiast w sierpniu w obozie piłkarsko-siatkarskim PKS Jadwiga udział wzięły dwie dziewczynki z Sieborowic - Ala i Justyna. Pewnie pozostawią sobie piękne wspomnienia z pobytu w Suchej Beskidzkiej.

Na zdjęciu: Christian Valerio między dziećmi z Sieborowic, w tyle Paola i Roberto.

5.04.2012

W marcu 2012 z inicjatywy koordynatora Inter Campus w PKS Jadwiga Pana Aleksandra Kawiorskiego rozpoczęła treningi grupa dziewcząt i chłopców z Domu Dziecka w Sieborowicach. Grupa w wieku od 7 do 16 lat trenuje  raz w tygodniu a docelowo mają to być 2 treningi tygodniowo. 4 kwietnia trening z dziećmi z Sieborowic przeprowadzili trenerzy Inter Campus Mediolan Roberto Picardi i Sergio Maraia. Goście z Włoch na początku rozdali stroje Interu, w które na co dzień będą ubrani na zajęciach podopieczni Dyrektora Konrada Urbańczyka. Po treningu dzieci zaprosiły gości z Włoch do miejsca swojego zamieszkania, gdzie uraczyli ich wspaniałym poczęstunkiem - własnoręcznie przez siebie przyrządzonym. Podarowali też włoskim trenerom zrobione przez siebie tematyczne obrazy i rysunki oraz Wielkanocne ozdoby. W tym samym dniu po południu dzieci wzięły udział w sportowym turnieju Inter Campus w Parku Krowoderskim - z udziałem ponad 300 zawodników PKS Jadwiga. Impreza była dokumentowana przez prasę i telewizję. Dziękujemy serdecznie dziewczętom i chłopcom z Domu Dziecka w Sieborowicach i cieszymy się bardzo z perspektywy systematycznej współpracy. W okresach pomiędzy przyjazdami trenerów z Włoch, zajęcia treningowe dla DD w Sieborowicach (wolontariat) prowadził będzie Aleksander Kawiorski - trener i wiceprezes PKS Jadwiga.

Na zdjęciu: Drużyna Inter Campus Sieborowice z trenerami: CHristian Valerio, Sergio Maraia i Roberto Picardi. Boisko w Więcławicach.

pon.

Turniej na Dzień Dziecka na Com Com Zone